Internet rzeczy IoT

Inteligentne samochodu, smartwatche, komunikujące się z nami lodówki i wiele wiele innych. To tylko początek. Nadchodzi nowa era.

Internet rzeczy - połączenie stron internetowych z najróżniejszymi rzeczami

„Internet Rzeczy”

Na dzień dzisiejszy do sieci podłączonych jest więcej urządzeń, niż żyje na świecie ludzi (ok 8 miliardów). W nadchodzącym tysiącleciu ta liczba ma przekroczyć 100 miliardów. Ideą, jaka przyświeca wdrażaniu Internetu rzeczy, jest tworzenie inteligentnych przestrzeni, które mają za zadanie podnieść nasz poziom życia do nieznanych dotąd wymiarów. Technologią, która ma to zapewnić, ma być Internet i połączone z nim praktycznie wszystkie urządzenia na świecie.

Nadchodzi nowa era

Już nie wystarcza komputer i serfowanie po internecie. Nie wystarczają nawet inteligentne strony internetowe. Jest coraz więcej miejsc gdzie do internetu podłączonych jet cała masa rzeczy. Na przykład w banku do sieci podłączone są telefony, kopiarki, serwery, zamki, liczarki, kamery, czytniki biometryczne, bankomaty, maszyny wydające numerki do okienek, a nawet ekspresy do kawy. Inteligentne światła drogowe czy znaki spotykamy w całym Świecie. Coraz więcej jest autonomicznych samochodów. A inteligentne budynki są już w zasięgu średniozamożnych prywatnych osób. Z roku na rok tylko przybywa urządzeń, które zostają podłączone do sieci.

Inteligentne miasta

Trendy podłączania coraz większej ilości rzeczy do internetu, nieubłaganie idzie w kierunku powstawania całych inteligentnych metropolii. W Korei południowej już jest budowane cała inteligentne miasto, które za pomocą milionów sensorów będzie wspomagało człowieka w wielu czynnościach, takich np jak zarządzanie ruchem i całą komunikacją, zarządzanie energetyką, wodociągami. Tak naprawdę urządzenia będą wspomagać nas w zarządzaniu wszystkim.

Zagrożenia

Pesymiści szacują, że w przeciągu 30 lat 80% ludności ziemi będzie bez pracy. Roboty zastąpią nie tylko takie zawody jak taksówkarz, czy kierowca ciężarówki, ale również lekarzy, prawników, sprzedawców i wiele innych zawodów.

NASI KLIENCI

OPINIE

Co nas klienci mają do powiedzenia na nasz temat