Sukces języka JAVA, podbój internetu

Strony i aplikacje internetowe budowane w języku JAVA

Najbardziej rozpowszechnionym językiem jest język JAVA – wygrywa on we wszystkich rankingach popularności. Oracle informuje, że tego języka używa już prawie 10 miliardów urządzań, kilkumilionowa rzesza programistów cały czas wzbogaca ten dorobek. Również w internecie, strony internetowe bardzo często korzystają z apletów JAVA.
Java jest używana jako softwarowy silnik, bez problemu działa w niewielkich urządzeniach, ale również w ogromnych systemach przetwarzanych w chmurze.

Programiści z całego świata wychwalają Javę ze względu na jej prostotę i przejrzystość. „Kod napisany w Javie czyta się łatwo, można szybko zorientować co znaczy i za co odpowiada dany fragment. Nie ma tu zbyt wielu haczyków. Kod który można łatwo przeanalizować jest na wagę złota” – mówi Mark Reinhold.

Następnym ogromnym atutem Javy jest wieloplatformowość – jedna wersja kodu działa w różnych systemach i na najróżniejszych urządzeniach. Kod uruchamiany jest w multi-platformowej maszynie wirtualnej JVM (Java Virtual Machine). Kolejnym atutem jest długoterminowa kompatybilność z kolejnymi wersjami. Aplety czy servlety napisane w Javie mogą działać bez problemu przez lata. Szczególnie ważne to jest na stronach internetowych, jest ogromna potrzeba kompatybilnych ze wszystkimi przeglądarkami internetowymi małych i dużych programów.


NASI KLIENCI

OPINIE

Co nas klienci mają do powiedzenia na nasz temat