Animacje na stronie internetowej

artykuł o animacjach na stronie internetowej

Używanie animacji na stronach internetowych to bardzo ważna forma przekazu. Używamy to zarówno na reklamowych banerach, filmach, jak i w całym układzie strony. W tym artykule spróbuję przybliżyć jak powinno się używać animacji w serwisach www.

Najczęściej stosowaną animacją na stronie internetowej jest zmieniający się baner z hasłami reklamowymi. Jest to bardzo efektywna forma przekazu, zwrócenie uwagi  odwiedzającego na nasze najważniejsze cechy. Inną formą są tzw filmy instruktażowe, które ułatwiają przekaz.

Często animacja jest niezbędna, niemniej jednak należy pamiętać iż animacje na stronie internetowej pełnią określoną rolę i nie powinno się używać animacji, które nie spełniają określonego celu. Animacje bez celu to zbędne obciążenie strony www.

Dlaczego warto stosować animacje na stronie internetowej?

Przede wszystkim animacje przyciągają uwagę. Jest najłatwiejszy sposób podkreślenia naszej wyjątkowości – dlaczego warto u nas kupić.

Natomiast filmy stosujemy zwykle, aby pokazać jakiś skomplikowany proces w prosty sposób. Pomaga to zrozumieć działania, a co za tym idzie, ułatwia sprzedaż produktu lub usługi.

Kiedy warto zastosować animacje:

  • Przy ładowaniu danych i w menu nawigacji
  • W celu poinformowania, że coś się dzieje, np zmiana koloru po najechaniu myszką
  • W banerach reklamowych, aby zwrócić uwagę
  • Do prezentacji procesu działania
  • Do promocji, zaprezentowania nowości, itp.

NASI KLIENCI

OPINIE

Co nas klienci mają do powiedzenia na nasz temat