Trendy w projektowaniu stron www 2018

Wzrost konkurencji w internecie powoduję potrzebę podążania za trendami, aby nasza strona internetowa była nowoczesna, lekka i przede wszystkim sprzedawała nasze usługi/produkty.

Jak wiadomo, zadbane strony mają większą oglądalność, co zawsze jest z zyskiem dla przedsiębiorcy.

Cała sztuka polega na dopasowaniu i dostosowaniu środków stylistycznych do treści, branży, wizerunku i przede wszystkim grupy docelowej. To wyczucie jest najważniejszą rzeczą przy projektowaniu strony internetowej. Tutaj nie chodzi  o kwestie gustu a raczej o doświadczenie.

Poniżej przedstawiam najnowsze trendy w projektowaniu stron na rok 2018

Zestawy kart

Karty znamy przede wszystkim z serwisów społecznościowych (np Google+ czy Facebook). Ich zaletą jest, że można je dowolnie przesuwać i ustawiać, co bardzo ułatwia prezentowanie treści strony internetowej.

Minimalizm

Minimalizm jest stosowany od co najmniej kilku lat przy projektowaniu stron internetowych.

Minimalizm sprawia, że prezentowana treść jest czytelna, autentyczna i naturalna. Czystość i prostota.

Filmy HD

Coraz szybsze łącza internetowe pozwalają na stosowaniu filmików w tle, co pozwala w interesujący sposób zaprezentować treść strony internetowej, podkreślając swój indywidualizm.

Animacje

Technologia HTML5 umożliwia stosowanie lekkich i przyjaznych przeglądarką internetowym animacji. Rok 2018 przyniesie na pewno więcej efektów wizualnych wykonanych w oparciu o SVG i CSS3.

Mobile first

Strona mobilna to już wymóg. Rok 2018 przyniesie przewagę urządzeń mobilnych, a co za tym idzie strona mobilna będzie ważniejsza od tradycyjnego www.

Material Design

Istotnym elementem podejścia Material Design jest sztywno ustalona paleta kolorów. Uporządkowuje ona stronę internetową.

Sztywno ustalone skale oraz fonty nadają projektom internetowym wykonanym przy użyciu Material Design wyjątkowej estetyki.

NASI KLIENCI

OPINIE

Co nas klienci mają do powiedzenia na nasz temat