Ile kosztuje strona internetowa?

Strony internetowe można kupić od 100 do 50.000 złotych. Na tą rozbieżność wpływa:

  • funkcjonalność tworzonej strony internetowej,
  • profesjonalizm firmy wykonującej stronę www.

Poniżej postaram się wytłumaczyć jak nie przepłacić za profesjonalną stronę internetową.

Strona – wizytówka

Funkcje, które będą zamieszczone na stronie internetowej mają bezpośrednie przełożenie na jej koszt.

Podstawowa wersja, zwana „wizytówką”, zawiera kilka podstron z informacjami o firmie, oferta,kontakt oraz dojazd. Często jest to zrobione na zasadzie strony „one page”. Przykład: http://apartamentmikolajki.com.pl/ . Strony wizytówki nie można modyfikować, każdorazowo trzeba korzystać z pomocy programisty.

Wizytówka to miejsce na podstawowe informacje o firmie. Taka strona to za mało, aby skutecznie promować się w internecie

Sprawiedliwa cena za wykonanie takiej strony internetowej to 1000 – 1500zł.

Strona z panelem CMS

Obecnie prawie nie tworzy się już stron – wizytówek, ponieważ użytkownicy chcą mieć wpływ na treśi witryny i zmieniać je regularnie, dostosowując przekaz do bierzących potrzeb. W tym celu stronę internetową wyposaża się w panel administracyjny, w którym można samodzielnie i w łatwy sposób zarządzać wszystkimi treściami witryny.

Strona internetowa z Systemu Zarządzania Treścią  – CMS z angielskiego Content Management System.

Cena takiego serwisu internetowego powinna mieścić się w zakresie od 2000 do 3000 złotych – duży wpływ ma ilość elementów oraz indywidualny projekt graficzny.

Firmy eksperckie umieszczają na wykonywanych przez siebie stronach dodatki wspomagające pozycjonowanie serwisu w Google.pl, zabezpieczające serwis, statystyki, kopie zapasowe i inne tego typu. Taką a profesjonalną stronę internetową można cenić od 2500zł do nawet 6000zł.

Sklep internetowy, katalog produktów

Sklepy internetowe to rozbudowany CMS. Oprócz standardowych funkcjonalności, takich jak podział produktów na kategorie, moża je doposażyć w wiele dodatkowych funkcji

Sprawiedliwy cennik powinien wskazywać minimalny koszt wykonania sklepu internetowego lub katalogu produktów na 2500zł. Profesjonalnie wykonany taki serwis, z wieloma indywidualnie dobranymi funkcjonalnościami, to cena może wzrosnąć nawet do 15.000zł. Zazwyczaj ceny sklepu mieszczą się w przedziale 3500 – 8000 złotych.

Portal internetowy

Wraz ze wzrostem skomplikowania strony internetowej, rośnie w oczywisty sposób jego cena. Profesjonalne podejście wymaga spędzenia czasu nad każdym detalem, co w musi przełożyć się na ostateczną cenę portalu internetowego.

Nietypowe strony internetowe, takie jak portale internetowe, serwisy aukcyjne, serwisy ogłoszeniowe zazwyczaj zaczynają się od 6000zł netto. Górna granica to nawet 50000 złotych.

NASI KLIENCI

OPINIE

Co nas klienci mają do powiedzenia na nasz temat