Joomla – wady i zalety

Joomla jest jednym z najpopularniejszych systemów CMS (panel do zarządzania treścią na stronie internetowej). Platforma jest na licencji OpenSource, niemniej jednak wiele komponentów i modułów jest płatne

Szata graficzna strony internetowej 

Nawet jeżeli ściągniemy gotowy template strony, trzeba się liczyć z tym, że dostosowanie go do naszych wymogów może często zająć więcej czasu niż zakodowanie szablonu strony internetowej od samego początku. Nasza firma zaleca indywidualny projekt graficzny dla Twojego serwisu internetowego.

Funcjonalności

Zaletą systemu Joomla jest to, że ma dużo wbudowanych opcji, które umożliwiają dość łatwe zarządzanie zawartością strony www. Możliwości Joomla można rozszerzyć znacznie, poprzez instalację dodatkowych komponentów, modułów i dodatków. Część z nich jest do pobrania za darmo, niemniej jednak większość jest odpłatnych. Można też zlecić firmie zrobienie odpowiedniego modułu dla naszej strony internetowej, jeżeli takowy nie jest dostępny na rynku. Zaletą płatnych dodatków jest fakt, że producenci dbają o ich bezpieczeństwo i aktualizacje. Dzięki dodatkom możemy naszą stronę internetową przekształcić w portal społecznościowy, sklep internetowy, biuro podróży, czy inny system, w zależności od potrzeb naszej firmy.

Bezpieczeństwo

Jak każdy popularny system Joomla często staje się on celem włamań. Dlatego też, społeczność programistów skupionych wokół projektu wydaje regularnie łatki bezpieczeństwa, które należy wdrażać na działających już stronach internetowych. Regularne wykonywanie aktualizacji zapewnia większy poziom bezpieczeństwa stron www opartych na Joomla CMS. Dodatkowo zaleca się ustawienia zabezpieczeń na serwerze, na którym hostowana jest strona internetowa.

Dlatego też firma IT Geeks zwraca tak szczególną uwagę na bezpieczeństwo na hostowanych przez siebie stronach.

Zalety

Podsumujmy zatem zalety strony internetowej wykonanej w CMS Joomla:

  1.  Wszechstronna możliwość wykorzystania praktycznie w każdej branży
  2. Łatwa w użyciu, nawet dla niedoświadczonego użytkownika.
  3. Możliwość zmiany wykonawcy. Wiele firm zna ten system, ponieważ jest bardzo popularny.

Wady

Podstawową wadą Joomla jak i komercyjnych CMS  jest konieczność przeprowadzania aktualizacji systemu w celach bezpieczeństwa.  Niezabezpieczone i przestarzałe oprogramowanie staje się często celem hackerów. Dlatego zalecamy zlecenie przeprowadzania takich aktualizacji profesjonalnej firmie, takiej jak IT Geeks.

NASI KLIENCI

OPINIE

Co nas klienci mają do powiedzenia na nasz temat