WordPress – wady i zalety

WordPress jest zdecydowanie najpopularniejszym CMSem i narzędziem do tworzenia stron internetowym na świecie.

WordPress jako Open Source (Otwarte Oprogramowanie) jest wyborem większości blogerów, ale może być także z powodzeniem stosowany do projektowania stron internetowych.

Zalety

Łatwy w użyciu

Sława WordPress to łatwy w użyciu CMS. Inaczej niż np. Drupal , WordPress nie wymaga znajomości PHP czy nawet HTML. Ten CMS ma preinstalowania funkcje wtyczek i szablonów, która instaluje się w dość prosty sposób.

Wtyczki

Skrypt posiada bardzo dużo bezpłatnych wtyczek dostępnych w sieci.

Społeczność

By korzystać ze wsparcia potrzebna jest także duża społeczność użytkowników, którzy udzielają się i dzielą problemami i ich rozwiązaniami. WordPress może pochwalić się jedną z największych społeczności internetowych.

 

Szablony

Na stronie WordPressa można znaleźć tysiące szablonów. Wiele z nich jest bezpłatna.

Niestandardowe pola

W łatwy sposób, p za pomocą wtyczki można w prosty sposób dodać pola w formularzach, aby uatrakcyjnić nasze wpisy na stronie internetowej.

Zarządzanie menu

CMS ma rozbudowane możliwości zarządzania menu w Twoim serwisie internetowym, można je przekształcić tak, by zwierały kategorie, strony itd.

Wady

Znajomości PHP

Częst drobne modyfikacje wymagają znajomości języka PHP, np usunięcie pola daty wymaga.

Znajomość CSS i HTML

Mimo, że skrypt posiada mnóstwo szablonów dostępnych online, to jednak w większości z nich jest dość podobna do siebie. Aby stworzyć indywidualny projekt wymagana jest znajomość kodowania CSS i HTML.

Wydajność

WordPress wymaga instalacji wielu wtyczek. Niestety wtyczki wpływają niekorzystnie na wydajność systemu. Jest bardzo dużo wtyczek dostępny i trudno wybrać właściwą.

Zabezpieczenia PHP

Ponieważ CMS jest ogólnodostępny jego zabezpieczenia muszą być cały czas uaktualnianie, aby zabepzieczyć się przed cyber atakami.

Formatowanie tabel i grafik

Modyfikacja i formatowanie tabel, grafik, itp jest bardziej skomplikowane niż w innych aplikacjach jak np. Joomla.

Wnioski

WordPress jest całkiem niezłym i łatwym narzędziem do prowadzenia bloga lub stworzenia prostej strony internetowej. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników z większymi potrzebami zalecane będzie zainstalowanie wielu wtyczek, by uzyskać to co standardem jest w np. Joomli

NASI KLIENCI

OPINIE

Co nas klienci mają do powiedzenia na nasz temat