Popularne trendy w projektowaniu stron internetowych

Zasady projektowania stron www zmieniają się dość szybko, dostosowując do różnych przeglądarek internetowych i potrzeb użytkowników.

Widok pełnoekranowy

Trend, który stał się ostatnimi czasy niezmiernie modny polega na zastosowaniu pełnej szerokości i wysokości. Głównym celem jest w atrakcyjnie i bez rozpraszania, zachęcić użytkownika do dalszego eksplorowania strony. Podejście to ma co najmniej jedną zaletę – zapewnia bardzo dobry wygląd strony internetowej na każdej przeglądarce. Widoki te mogą być pojedyńczymi grafikami, albo ich zbiorami, tzw slidery lub elementy statyczne.

Dobrej jakości zdjęcie z hasłem zachęcaj ą do zapoznania się z ofertą.

Strona startowa w formie slajdu zachęcająca do przejścia dalej. Efekt pokazu slajdów i zawsze prezentuje się wyśmienicie. Prosty tekst na filmie rozciągniętym na całą szerokość witryny.

Więcej grafiki w tle

Z wcześniejszym trendem wiąże się kolejny, który utrzymuje się już dłuższy czas. Ciekawe i pasujące do tematu zdjęcia. Bardzo dobry sposób na przekłucie uwagi wzrokowca, a więc większości z nas, bez konieczności zmuszania do czytania tekstów, na które nikt z nas nie ma czasu. Popularność tego trendu leży także we coraz większej ilości zdjęć niestockowych, które są często za darmo

 Menu na całą stronę

Responsywne strony to już nie trend, to codzienność. Jednak wraz z tym trendem stanął problem tworzenia responsywnego menu, które będzie wyglądać dobrze na wszystkich rozdzielczościach. Jednym z ciekawych rozwiązań jest menu, które przykrywa całą witrynę bądź zajmują sporą jej część. Pozwala to na wygodne rozłożenie treści bez obawy o to, że menu nie wyświetli się poprawnie na jakiejś nietypowej rozdzielczości.

 

 

NASI KLIENCI

OPINIE

Co nas klienci mają do powiedzenia na nasz temat