Google wprowadza zmianę – wymagany protokół HTTPS

Kierunek polityki bezpieczeństwa Google nie pozostawia żadnych wątpliwości. Od października Google będzie oznaczać wszystkie strony, posiadające chociażby formularz kontaktowy, jako niebezpieczne. Protokół HTTPS staje się standardem

Od października strony internetowe, które zbierają dane użytkowników bez szyfrowanego protokołu będą oznaczone jako niebezpieczne. Co to oznacza dla właścicieli serwisów internetowych? Takie oznaczenie, to prosta droga do utraty klientów.

Najważniejsze bezpieczeństwo użytkownika

W tej chwili oznaczenie strona niebezpieczna będzie dotyczyć tylko witryn internetowych, które zbierają dane osobowe. Ale docelowo Google planuje wprowadzić protokół HTTPS jako standard na wszystkie witryny. To bardzo realne plany, biorąc pod uwagę fakt, że system alarmowania użytkowników już działa.Z początkiem 2017 roku jako niebezpieczne oznaczane są wszystkie strony zawierające pole do logowania. Google sukcesywnie zwiększa swoje obostrzenia względem nieszyfrowanych stron, a w ślad za nim podążają pozostałe przeglądarki internetowe.

Formularz kontaktowy? Uwaga!

Protokół HTTPS sugerowany jest każdej stronie internetowej posiadającej formularz kontaktowy bądź pole zapisu do newslettera. Nie możemy zapomnieć, iż większość użytkowników sugeruje się komunikatami google. Dlatego, tak ważne jest, aby w porę dostosować się do standardów wytyczanych przez tego giganta.

NASI KLIENCI

OPINIE

Co nas klienci mają do powiedzenia na nasz temat